O kuligu

Ty także spędzasz urlop zimowy w Białce Tatrzańskiej?
Z Białki już naprawdę blisko do Doliny Chochołowskiej, gdzie odbywają się oficjalne i najpiękniejsze kuligi w Tatrach! Przyjedź tutaj lub skorzystaj z transferów busem z Białki na kulig.

 

Kuligi Białka Tatrzańska – dlaczego warto wybrać inne miejsce?

  • Kuligi w Białce Tatrzańskiej często odbywają się na dużych saniach – te w Dolinie Chochołowskiej w tradycyjnych, góralskich 4-osobowych sankach,
  • Kulig w Białce Tatrzańskiej nie gwarantuje sań – w Dolinie Chochołowskiej od grudnia do marca 100% kuligów odbyło się w saniach,
  • Dolina Chochołowska leży w otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego, więc kulig odbywa się w pięknej scenerii
  • Oficjalny Kulig w Dolinie Chochołowskiej to także 2-godzinna Góralska Biesiada przy Ognisku z najlepszą kapelą w Zakopanem

Jeśli więc będziecie zimą w Białce Tatrzańskiej to zapraszamy Państwa na taki prawdziwy – tradycyjny kulig po Dolinie Chochołowskiej, najdłuższej dolinie w Tatrach i jednej z najpiękniejszych w Europie. Kuligi w Chochołowskiej to prawdziwa przygoda w Tatrzańskiej Dolinie, górska atmosfera i zimowa sceneria, klimat jak z bajki – gwiazdy na niebie, dookoła zaśnieżone drzewa i cisza doliny – nie ma samochodów, latarni i hałasu miejskiego. Tradycyjnie po kuligu zapraszamy wszystkich na 2 godzinną biesiadę przy ognisku, ze smacznym poczęstunkiem i tańcami do góralskiej nuty i nie tylko góralskiej. To oferta dla tych co stawiają na jakość i super serwis.

PROGRAM
Tu, na skraju doliny na uczestników będzie czekała nasza obsługa, witając gości zaproszą do zajmowania miejsc w saniach. Zaopatrzą każde sanie w dobry poczęstunek, po czym wyruszycie na godzinną przejażdżkę po Dolinie Chochołowskiej.
Po kuligu, zaprosimy wszystkich do ogniska, gdzie przy muzyce góralskiej w asyście zbójników wyprawimy góralską zabawę. Podczas całej imprezy przygrywać będzie kapela góralska, a uczestnicy będą zabawiani żartami i historiami o Tatrach i góralach. W programie: witacka, czyli przywitanie naszych gości góralską serdecznością i muzyką, pokazy tańców góralskich, góralskie przypowieści, nauka picia po góralsku – poczęstunek gorzałką zbójecką, wspólne śpiewanie przy ognisku !
TAŃCE I DOBRĄ ZABAWĘ zapewnią górale. Kulig odbędzie się pod hasłem “tradycja, dobra zabawa, taniec i góralska muzyka ” – zapraszamy !
Przez cały czas trwania imprezy będzie paliło się ognisko, a obsługa cateringu będzie serwowała przysmaki tradycyjnej kuchni gazdowskiej. Po dwóch godzinach zabawy, zakończenie imprezy i powrót do Zakopanego.

Zarezerwuj teraz

Ilość miejsc ograniczona