Kuligi Zakopane

KULIGI W ZAKOPANEM – ŚWIETNA ATRAKCJA PODCZAS ZIMOWEGO WYPOCZYNKU

W Tatrach możemy aktywnie spędzić czas nacieszyć się niesamowitymi pejzażami oraz nabrać dystansu do wszelkich spraw. Wielu z nas chętnie spędza tam czas, a po powrocie do domu planuje kolejną podróż, ponieważ góry mają w sobie czar i bardzo wciągają. Warto poznać je o każdej porze roku. Nam najbardziej podobają się w wydaniu zimowym, kiedy szczyty, doliny, lasy, łąki pokrywa warstwa białego puszku. Krajobrazy są wtedy nietuzinkowe. Podczas wypoczynku koniecznie należy wybrać się na przejażdżkę saniami. Ofert – kuligi góralskie Zakopane jest niemało.

Urzekające tereny, szeroki uśmiech i mile spędzony czas

Pędząc zaprzęgiem konnym przez malownicze tereny, skupiamy się na cudnych widokach i zapominamy o codzienności. Nie w głowie nam troski. Znika stres, a pojawia się uśmiech. Cieszy nas otoczenie, niezwykła atmosfera i towarzystwo osób, z którymi podróżujemy. Możemy wybrać się na przejażdżkę w dzień, jeśli wolimy obserwować otoczenie skąpane w słońcu, albo po zmroku, kiedy robi się tajemniczo, a blask pochodni tworzy niepowtarzalny klimat. Druga opcja cieszy się olbrzymią popularnością, dlatego ogłoszenia typu – kulig Zakopane wieczorem – są tak chętnie poszukiwane.

Firmy organizujące przejażdżki saniami polecają również dodatkowe atrakcje, jak np. ognisko, degustacja tradycyjnych dań, spotkanie z gawędziarzem, czy biesiada w rytmach góralskiej kapeli. Warto z nich skorzystać, umilić sobie odpoczynek na Podhalu i poznać, czym jest prawdziwa zabawa i relaks.

Zimowa wycieczka

Zimą nie brakuje okazji do tego, by spakować walizki i wyruszyć w góry. Ci, którzy nie lubią przygotowań do świąt ochoczo wybierają się do miasta pod Giewontem, gdzie spędzą Boże Narodzenie, będą mogli odpocząć i pobyć z bliskimi. Innych zainteresuje propozycja – kulig w Zakopanem sylwester. Zakochanych ujmie romantyczne oblicze gór i udadzą się tam na walentynki. Oczywiście najmłodsi turyści także przepadają za Tatrami i marzą o tym, aby podczas ferii szaleć całymi dniami na nartach.

Każdy znajdzie jakiś powód do wizyty zimową porą na Podhalu. Warto przecież wyrwać się z domu, uciec choć na weekend od obowiązków, pozwolić sobie na wypoczynek i naładować się pozytywną energią.

Przez Redakcja Wydarzenia 0 Comments

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *