Zbójnicki kulig w Zakopanem — zimowa podróż w góralskim stylu

Zbójnicki kulig w Zakopanem …

to niezapomniana przygoda, która przeniesie Cię w świat góralskich tradycji i legend. Piękno zimowej przyrody — oczywiście! Dreszczyk emocji podczas opowieści o zbójnikach — gwarantowany!

Kulig zbójnicki w Zakopanem — dlaczego nie! Chcesz przeżyć kulig, który nawiązuje do legendarnych postaci zbójników to wyjątkowa atrakcja, którą długo będziesz wspominać. Zacznijmy jednak od początku, góralscy rozbójnicy zasłynęli tym, że napadali na bogatych kupców i szlachciców, a część łupu rozdawali biednym. Dzięki temu stali się bohaterami ludowymi, którzy przeciwstawiali się zaborcom i władzy. Najbardziej znanym przywódcą zbójników był słynny Janosik, który według podań miał swoją kryjówkę w Tatrach.

Kulig zbójnicki w Zakopanem to nie tylko przejażdżka saniami, ale także wyjątkowe widowisko. To nietuzinkowa okazja do poznania góralskich pieśni, tańców i zwyczajów. 

Co zobaczysz i usłyszysz podczas kuligu?

Kulig w Zakopanem to nie tylko zabawa, ale także podziwianie piękna zimowej przyrody. Malownicza Dolina Chochołowska, która jest najdłuższą i najpiękniejszą doliną w polskich Tatrach to idealne miejsce na taką przygodę.  Zimowy krajobraz, ośnieżone szczyty gór a do tego jeszcze zabytkowa architektura, tworzy niepowtarzalny klimat zbójnickiej atrakcji. 

To wyjątkowe miejsce na mapie Polski przesiąknięte Janosikowymi historiami zachwyca widokiem na Tatry Zachodnie i Starorobociański Wierch. W pobliżu znajduje się wodospad Siklawica, jaskinia Smocza Jama oraz źródła termalne. Przed laty echo w tej okolicy długo niosło odgłos strzelaniny i walki zbójników ….

Zbójnicki kulig w Zakopanem czyli kuligowe ABC

Kuligi z góralami w Zakopanem to zimowa atrakcja, więc należy się odpowiednio ubrać i zabezpieczyć przed niską temperaturą i opadami śniegu. Podstaw na ciepłe, najlepiej założone warstwami ubranie. Czapka, szalik, rękawiczki i wełniane skarpety – to bez wątpienia obwiązek. Aparat fotograficzny lub telefon ( dobrze zabezpieczone przed wilgocią) by uwiecznić piękne widoki i spotkanie ze zbójnikami też się przyda.  Jak zarezerwować kulig zbójnicki w Zakopanem?

Kulig z pochodniami w Dolinie Chochołowskiej  to popularna atrakcja turystyczna, więc warto zarezerwować ją z wyprzedzeniem, żeby mieć pewność miejsca i terminu. Zbójnicki kulig  można zarezerwować przez internet, telefon lub osobiście w naszym biurze. 

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *