Kulig dla dzieci – Zakopane zaprasza

Kulig Chochołowską to najlepsza rodzinna zabawa w Zakopanem

Chcesz sprawić radość dzieciom? Kulig Doliną Chochołowską to niezapomniana zimowa atrakcja w Zakopanem, która zachwyci całą rodzinę. Taką zimową przygodę w otoczeniu przepięknych krajobrazów Tatr, góralskiej muzyki i ogniska wspominać będziecie latami.

Kulig z dziećmi Zakopane

Zastanawiasz się może, gdzie w Tatry zimą z dzieckiem? Zakopane to nie tylko stolica polskich gór, ale także miejsce, gdzie można przeżyć wiele zimowych atrakcji. Jedną z takich atrakcji uwielbianych przez rodziny z dziećmi jest kulig góralskimi saniami .To wyjątkowa propozycja dla małych i dużych odkrywców. Masz wątpliwości? Dzieci uwielbiają wspólną przygodę i odkrywanie nowych nieznanych jeszcze miejsc — prawda? Wiele przyjemności sprawia im ruch i zabawa na świeżym powietrzu. Jeśli zatem chcesz zobaczyć ich roześmiane twarze warto przed przyjazdem w góry zaplanować kulig w Zakopanem. Dlaczego? Kulig z dziećmi to dodatkowe miejsce w saniach, a o to w pełni zimowego sezonu nie jest łatwo, zwłaszcza gdy wybiera się ten prawdziwy kulig zimowy z regionalną muzyką i zabawą z kapelą góralską. Zwlekanie na ostatnią chwilę zwyczajnie się nie opłaca.

Panoramiczny kulig Zakopane czy kulig nocny?

Zdecydowanie z dziećmi lepiej wybrać tradycyjną przejażdżkę saniami w dzień. Wówczas można nie tylko podziwiać wszystko, co się mija podczas trasy kuligu, ale także usłyszeć wyjątkowe historie z nimi związane od górali powożących sanie. To zdecydowanie idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, które chcą poczuć prawdziwą góralską przygodę. Kulig z dziećmi w Zakopanem — zdecydowanie na TAK. Gdzie się wybrać? W Zakopanem jest wiele możliwości, jednakże Dolina Chochołowska w zestawieniu z pozostałymi wygrywa. Najdłuższa dolina w polskich Tatrach, która ma ponad 10 km długości i jest otoczona przez wysokie szczyty, takie jak Grześ, Rakoń czy Wołowiec to najlepszy wybór. Liczne polany, lasy i potoki, a także zabytkowe drewniane chaty tworzą w tym miejscu niepowtarzalny klimat. To zakątek bez samochodów i hałasu.

Nie jesteś do końca przekonany… kulig Doliną Chochołowską to nie tylko jazda saniami, ale także góralska zabawa przy ognisku, gdzie można skosztować regionalnych przysmaków, takich jak oscypki, kwaśnica czy moskole. Pieczona kiełbasa z ogniska? Twoje dziecko, które ją samodzielnie przygotuje, będzie tym bardzo zachwycone. Wierz, że góralska muzyka na żywo i tańce główne atrakcje kuligu zostaną na długo w pamięci najmłodszych.

Zdecydowanie prawdziwy góralski kulig

Jeśli masz starsze dzieci ta zimowa atrakcja także i im się spodoba. Kulig Doliną Chochołowską to także doskonała lekcja historii i kultury Podhala. To właśnie w tej dolinie w 1846 roku wybuchło powstanie chochołowskie, w którym górale wystąpili przeciwko zaborcom austriackim. To także miejsce, gdzie zachowały się najstarsze i najbardziej autentyczne zwyczaje i tradycje góralskie, takie jak stroje, muzyka, taniec czy język.

Gdzie z dziećmi na weekend zimą? Wiadomo, do Zakopanego! Kulig Doliną Chochołowską to atrakcja, która sprawi, że zimowy pobyt w Zakopanem będzie niezapomniany. Cennik i dostępność kuligów znajdziesz na stronie organizatorów. Nie przegap tej okazji i zobacz razem z rodziną i dziećmi jak piękne jest Zakopane zimą! Bajeczny kulig w górach- gwarantowany!

Kuligi dla dzieci w Zakopanem — oczywiście warto!

Zobacz pozostałe atrakcje dla dzieci Zakopane 2023/2024 i Zakopane ferie dla dzieci

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *