Kulig – niezwykła atrakcja w górach

Niektórzy uwielbiają Tatry w wiosennym lub letnim wydaniu, inni wolą je w złotych odcieniach jesieni, ale spora grupa najchętniej wybierze się tam zimą. Miłośnicy białego szaleństwa i niesamowitych scenerii uwielbiają ją. Planując wypoczynek w górach o tej porze roku warto wziąć pod uwagę atrakcję, która sprawia wiele radości. Kulig góralski Zakopane – oferty tego rodzaju nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Wyobraźcie sobie – jedziecie saniami przykryci ciepłym kocem przez najcudowniejsze zakątki, podziwiacie szczyty górskie, pola, lasy i łąki pokryte białym puszkiem, oddychacie świeżym powietrzem, delektujecie się ciszą, spokojem i chwilami spędzonymi z towarzyszami podróży – prawda, że brzmi ciekawie? Kuligi w górach są magiczne. Pozwalają się odprężyć i poznać otoczenie, gwarantują solidną porcję zabawy. Udział w tej atrakcji, to także możliwość przekonania się, że zima wcale nie jest taka nudna, nijaka i ponura, a wręcz przeciwnie, zapewnia moc rozrywek i prezentuje widoki, jakie na długo zapadają w pamięć.

Szczególne zainteresowanie wzbudza opcja – kulig nocny Zakopane. Przy blasku księżyca i pochodni, pod atramentowym niebem, kiedy wszystko staje się takie zagadkowe, przejażdżka saniami jest źródłem pozytywnych emocji. Najlepiej wybrać się na kulig, po którym organizowane jest ognisko w rytmach góralskiej kapeli. Kosztowanie specjałów lokalnej kuchni, tańce i śpiewy – to dodatkowe atrakcje.

Przez spektakularną dolinę…

Kulig Zakopane Dolina Chochołowska – bez wahania powiemy, że to wyjątkowa oferta. Pędząc saniami przez największą i najdłuższą dolinę w polskich Tatrach, z dala od miejskiego gwaru, zupełnie odcinamy się od codziennych trosk i skupiamy wyłącznie na pięknie natury, bajecznych krajobrazach i relaksie. Dolina Chochołowska urocza jest o każdej porze roku, ale jej zimowe oblicze wywołuje ogromny zachwyt.

Wypoczynek na Podhalu zwykle jest udany. Region zapewnia szereg atrakcji, przyciąga barwną kulturą, architekturą, pejzażami. Kiedy tylko pogoda sprzyja najlepiej spędzać czas na powietrzu, by chłonąć charakterystyczną atmosferę. Podczas zimowego wypoczynku nie można pominąć udziału w kuligu. Odpuścić sobie doskonałą zabawę i możliwość poznania gór z nieco innej perspektywy, to byłby poważny błąd!

Przez Redakcja Wydarzenia 0 Comments

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *