Kulig z pochodniami – Zakopane zaprasza

Kulig z pochodniami — Zakopane zaprasza

Kulig w Zakopanem to jedna z najpiękniejszych atrakcji zimowych w Polsce i niezapomniane przeżycie. Chcesz poczuć góralski klimat i zobaczyć otulone śniegiem malownicze krajobrazy Tatr? Koniecznie, daj się porwać wyjątkowej przygodzie, którą będziesz wspominać latami. 

Gdzie na kulig z pochodniami? Dolina Chochołowska — idealne miejsce 

Choć, kuligi w Zakopanem odbywają się w różnych miejscach, turyści jednak najchętniej wybierają te organizowane w Dolinie Chochołowskiej. Nie bez powodu, bo to najdłuższa dolina w polskich Tatrach, która znajduje się w obszarze chronionym Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zimą to miejsce w białej szacie prezentuje się niezwykle malowniczo. Można tu do woli zachwycać się najpiękniejszymi polanami, lasami i górskimi krajobrazami. Gdy zapada zmrok i sanie oświetlone są pochodniami można poczuć wyjątkowy klimat góralskiej zimowej atrakcji. 

Wieczorny kulig — co zabrać na kulig? Lista niezbędnych rzeczy

Na kulig z pochodniami w Zakopanem warto się odpowiednio przygotować. Oprócz dobrego humoru i apetytu na zabawę należy zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy. Oto lista, co warto spakować do plecaka:

  • Ciepła kurtka, czapka, rękawiczki i szalik – temperatura w górach może być bardzo niska, a podczas jazdy saniami odczuwa się silny wiatr.
  • Termos z gorącym napojem – nic tak nie rozgrzeje jak kubek herbaty, kawy lub grzanego wina.
  • Aparat fotograficzny lub smartfon – kulig to świetna okazja do zrobienia pięknych zdjęć zimowych krajobrazów i uchwycenia niezapomnianych chwil.

Jak ubrać się na kulig? Porady dotyczące stroju

Ubranie na kulig z pochodniami powinno być ciepłe, wygodne i dopasowane do warunków pogodowych. Oto kilka porad, jak się ubrać na kulig:

  • Ubierz się warstwowo – najlepiej założyć kilka cienkich warstw ubrań, które zapewnią Ci odpowiednią izolację termiczną i pozwolą Ci regulować temperaturę ciała.
  • Wybierz oddychające materiały – unikaj ubrań z bawełny lub wełny, które łatwo chłoną wilgoć i utrudniają odprowadzanie potu. Zamiast tego, wybierz ubrania z syntetycznych materiałów, takich jak poliester, nylon lub polar.
  • Zabezpiecz stopy – załóż ciepłe skarpety i buty z grubą podeszwą, które będą chronić Twoje stopy przed zimnem i wilgocią. Jeśli spodziewasz się dużo śniegu lub błota, wybierz buty wodoodporne lub załóż ochraniacze na buty.

Kulig z pochodniami to atrakcja, którą wspomina się latami. Zdecydowanie to oferta dla tych, którzy stawiają na jakość i super serwis. Zarezerwuj teraz . Kulig z pochodniami — Zakopane zaprasza! Jeśli marzysz o niezapomnianej zimowej atrakcji? Nie przegap kuligu ze zbójnicką zabawą w najdłuższej i najpiękniejszej dolinie w Tatrach — Chochołowskiej. Czeka na Ciebie niezapomniana wyprawa sanami oświetlonymi pochodniami 🔥, góralska zabawa przy ognisku z najlepsza zakopiańską kapelą i regionalny poczęstunek bez limitu!

 

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *