Zakopane kulig z ogniskiem

Zakopane kulig z ogniskiem — cena?

Gdzie na zbójnicki kulig? Czy lepszy jest kulig panoramiczny a może widokowy? Jak się ubrać na przejażdżkę saniami? Zasypujecie nas pytaniami i dobrze, na najczęściej zadawane postaramy się odpowiedzieć.

  • Gdzie można wybrać się na kulig w Zakopanem?

Kuligi odbywają się różnych przepięknych miejscach w Zakopanem. Jeśli jesteś w Poroninie, Bukowinie Tatrzańskiej lub w Kościelisku, koniecznie rozważ opcje przyjazdu do zimowej stolicy Polski, gdzie poczujesz magię prawdziwego kuligu. Miasto, w którym tradycja  organizowane są przejażdżki saniami  jest naprawdę długa zaprasza turystów na sannę w głąb Doliny Chochołowskiej lub pogórzem Gubałówki.

  • Jak długo trwa kulig i co jest wliczone w cenę?

Kulig zazwyczaj trwa około godziny, ale może być też dłuższy lub krótszy w zależności od oferty. W cenie kuligu wliczona jest jazda tradycyjnymi saniami, wieczór regionalny przy ognisku z góralską kapelą i regionalnymi przysmakami, a także pochodnie. Dodatkowo płatny jest transport z miejsca zakwaterowania do miejsca startu kuligu. 

  • Ile kosztuje kulig w Zakopanem?

Koszt kuligu w Zakopanem może się różnić w zależności od sezonu, dnia tygodnia, ilości osób i oferowanych atrakcji. Zakopane — kulig z ogniskiem cena? Zazwyczaj zaczyna się od 199 zł. Niektóre firmy oferują też zniżki dla dzieci lub zorganizowanych grup.

  • Lepszy kulig widokowy czy wieczorny?

Wieczorne z pochodniami i dzienne, czyli widokowe kuligi cieszą się od lat wśród turystów dużą popularnością. Stukot końskich kopyt, anegdoty góralskie, zabawy przy ognisku i śpiew z najlepszą kapelą na Podhalu w obu opcjach są gwarantowane. Pytanie, czy chcesz podziwiać piękne widoki  w dzień, czy może nocą — decyzja należy do Ciebie!

  • Czy kulig jest bezpieczny i odpowiedni dla dzieci?

Kulig jest bezpieczną i odpowiednią dla dzieci zimową atrakcją, pod warunkiem że są one ubrane odpowiednio do warunków pogodowych. Wyprawa saniami w Zakopane m to okazja do poznania góralskiej kultury, historii i tradycji. Dodatkowa zabawa przy ognisku z góralską muzyką i lokalnymi specjałami na pewno na długo pozostanie w pamięci  najmłodszych. Podobnie zresztą jak samodzielnie przygotowana pieczona kiełbaska na ognisku.

Zakopane kulig z ogniskiem — cena — zapraszamy 

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *